Przejdź do treści

Aktualności

Odwiedziny

Odwiedziny mieszkańców odbywają się codziennie w godzinach 9.00-12.00 i 14.00-15.00 po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty.

Wigilia

W tradycji chrześcijańskiej to dzień poprzedzający Boże Narodzenie. W Polsce jest uważany za najbardziej rodzinny i świąteczny wieczór. W Wigilię siadając do wyjątkowej wieczerzy, łamiemy się opłatkiem, wybaczamy sobie krzywdy i życzymy szczęścia , miłości i radości.

Wizyta Świętego Mikołaja

Każdego roku, gdy zbliża się grudzień, wszyscy z niecierpliwością oczekują na wizytę Świętego Mikołaja. Także tego roku nie zapomniał on o naszym Domu i odwiedził naszych Mieszkańców, wręczając im wspaniałe prezenty. Wizyta ta wniosła wiele radości i uśmiechu.

Razem Piękniej

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie od wielu lat jest organizatorem Podkarpackiego Święta Niepełnosprawnych „RAZEM PIĘKNIEJ”. W dniu 29 października 2019 r. odbyła się 13. edycja tej wyjątkowej imprezy. W programie spotkania były prezentacje w wykonaniu osób z niepełnosprawnością. To było bez wątpienia niecodzienne święto radości… Czytaj dalej »Razem Piękniej

Rejs statkiem po Jeziorze Rożnowskim

Jedną z atrakcji znajdujących się nad Zaporą w Rożnowie jest rejs statkiem Jaskółka po jeziorze. Cała atrakcja trwa około 1,5 godziny i zapewnia mnóstwo krajoznawczych wrażeń. Dla grupy naszych mieszkańców była to wspaniała forma spędzenia czasu w ciepły i słoneczny jesienny dzień.

Grill w DPS

Korzystając z pięknej pogody w naszym Domu został zorganizowany grill dla mieszkańców placówki. Biesiada ze śpiewem, kiełbaskami upłynęła w bardzo przyjaznej atmosferze.

Park Historyczny Blizna

Głównym celem utworzenia Parku jest ocalenie od zapomnienia prawdy historycznej o miejscu, które odegrało bardzo ważną rolę w historii II wojny światowej oraz późniejszym kształtowaniu techniki wojskowej. Park powstał dokładnie w terenie autentycznej lokalizacji niemieckiego poligonu broni rakietowej V1 i V2.

Olimpiada Osób Niepełnosprawnych

W dniu 16 maja na sanockiej Arenie rozegrana została IV Wojewódzka Olimpiada Osób Niepełnosprawnych. Do Sanoka przyjechali uczestnicy z 85 ośrodków z całego województwa. Podczas imprezy zawodnicy rywalizowali w poszczególnych konkurencjach: dźwiganie sztangi leżąc, slalom między pachołkami i strzał do bramki, unihokej, rzut do kosza,… Czytaj dalej »Olimpiada Osób Niepełnosprawnych

Światowy Dzień Chorego

W niedzielę 10 lutego w Parafii Przemienienia Pańskiego w Cmolasie przeżywany był 27 Światowy Dzień Chorego. W tym roku myślą przewodnią były Jezusowe słowa zapisane w Ewangelii św. Mateusza: „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie”Msza Św. pod przewodnictwem JE. Ks. Bp Kazimierza Górnego z udzieleniem sakramentu namaszczenia… Czytaj dalej »Światowy Dzień Chorego