„Nie zatwardzajmy serc, gdy słyszymy krzyk biednych. Starajmy się usłyszeć to wołanie.
Starajmy się tak postępować i tak żyć, by nikomu w naszej Ojczyźnie nie brakło
dachu nad głową i chleba na stole, by nikt nie czuł się samotny, pozostawiony bez opieki.”

Jan Paweł II

Z życia mieszkańców

Wybierz okres: 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010

Nieodłączną częścią życia mieszkańców naszego domu są wszelkiego rodzaju imprezy - zarówno o charakterze kulturalnym jak i czysto rozrywkowym. Dokładamy wszelkich starań by nasi podopieczni mogli spełnić się we wszystkich dziedzinach życia związanych z kulturą i sztuką. Bardzo ważną i nieodzowną rzeczą w naszym domu są zabawy okolicznościowe związane z karnawałem, dniem wiosny, Bożym Narodzeniem, imieninami mieszkańców itp. mający charakter integracyjny mieszkańców.24.12.2018r. - Wigilia

Tego dnia mieszkańcy i pracownicy wspólnie łamali się opłatkiem, składali sobie życzenia oraz zjedli wigilijny posiłek. Następnie wszyscy śpiewali kolędy.

06.12.2018r. - Święty Mikołaj z wizytą w DPS

6 grudnia, jak co roku , do DPS przybył Św. Mikołaj w asyście Aniołów, wręczył on wszystkim mieszkańcom podarunki. Odwiedził również osoby chore, które nie mogły przybyć na spotkanie z nim. Mieszkańcy byli bardzo podekscytowani tą niecodzienną wizytą. Spotkanie ze
Św. Mikołajem i jego pomocnikami sprawiło im wiele radości. Wszyscy bardzo ucieszyli się z otrzymanych prezentów i z niecierpliwością czekają na kolejne takie odwiedziny.
05.09.2018r. - Wycieczka do Sandomierza

Sandomierz jest ciekawym miastem w Polsce, malowniczo położonym
na nadwiślańskiej skarpie. Podczas wycieczki Mieszkańcy DPS zobaczyli m. in. Bulwar nad Wisłą, Bazylikę Katedralną z XIV wieku ze wspaniale zachowanymi freskami i polichromią, a także renesansowy Ratusz, uważany za jeden z najpiękniejszych w Polsce.

24.04.2018r. - Wycieczka - Markowa, Łańcut

-Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów zostało otwarte 17 III 2016 r. Jest to pierwsza w Polsce placówka muzealna zajmująca się tematyką ratowania ludności żydowskiej na okupowanych ziemiach polskich podczas Zagłady. Wystawa główna pokazuje poznane i udokumentowane przypadki udzielania pomocy Żydom na terenie obecnego województwa podkarpackiego.
-Muzeum Skansen Zagroda w miejscowości Markowa prowadzone jest przez Towarzystwo Przyjaciół Markowej. W zbiorach posiada zabytkowe budynki oraz narzędzia i urządzenia z okresu XIX i XX wieku. Markowski skansen to muzeum wsi uwzględniające zabudowę i układ przestrzenny charakterystyczny dla tego terenu i typu osadnictwa w rejonie łańcucko-przeworskim.
-Zamek w Łańcucie to dawna rezydencja magnacka, słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych. Zespół pałacowy otacza stary, malowniczy park w stylu angielskim.
13.02.2018r. - Obchody Światowego Dnia Chorego w Nowej Dębie

Dom Pomocy Społecznej w Nowej Dębie zorganizował 13 lutego 2018 r. w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie Obchody XXVI Światowego Dnia Chorego. Program spotkania był następujący:powitanie zaproszonych gości, prelekcja Kierownika PCPR w Tarnobrzegu, występ artystyczny grupy WC -Plus, uczniów Szkoły Muzycznej eMka, Grupy Teatralnej ora na Seniora 50+.
12.02.2018r. - Światowy Dzień Chorego w DPS na ul. Załęskiej

W poniedziałek 12 lutego do Domu Pomocy Społecznej przy ul. Załęskiej w Rzeszowie przybyły delegacje z 24 takich placówek z terenu województwa podkarpackiego. Uroczystej Eucharystii przewodniczył biskup Edward Białogłowski.11.02.2018r. - WIZYTA KSIĘDZA BISKUPA KAZIMIERZA GÓRNEGO W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W CMOLASIE.

W związku z obchodami XXVI Dnia Chorego, w dniu 11.02.2018 r.
w Sanktuarium Przemienia Pańskiego w Cmolasie została odprawiona przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Kazimierza Górnego Msza Święta.
Po nabożeństwie Ksiądz Biskup udał się do Domu Pomocy Społecznej w Cmolasie na spotkanie z mieszkańcami i pracownikami placówki.
Pierwszą część wizyty stanowiło spotkanie w kaplicy, gdzie Ksiądz Biskup skierował swoje przesłanie do mieszkańców. Mówił do nich m.in. o potrzebie cierpliwego znoszenia choroby, o przeżywaniu swojego cierpienia w radości, wskazywał, aby nie marnować cierpienia a ofiarować go za Kościół i innych grzeszników. Następnie udzielił ogólnego błogosławieństwa.
W drugiej części spotkania Ksiądz Biskup odwiedził chorych podopiecznych leżących w pokojach.
Podczas wizyty w DPS Ksiądz Biskup poświęcił chorym i niepełnosprawnym mieszkańcom Domu wiele uwagi, okazując im dużo ciepła i cierpliwości. Nie zabrakło również wielu ciepłych i serdecznych słów skierowanych do personelu placówki.
Wizyta Księdza Biskupa w Domu Pomocy Społecznej w Cmolasie była wielkim zaszczytem i wydarzeniem, które na długo pozostanie w pamięci mieszkańców
i pracowników Domu.

07.02.2018r. - Bal karnawałowy

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą?.. W tym roku wybraliśmy się na zabawę do MDK w Kolbuszowej na zaproszenie WTZ z Kolbuszowej. Bal umożliwił wszystkim zebranym spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym podopiecznym.
30.01.2018r. - Wystawa malarstwa pana Czesława Cyprysia

Delegacja naszego Domu miała zaszczyt uczestniczyć w wystawie malarstwa w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Zaprezentowane tam zostały prace Pana Czesława Cyprysia - mieszkańca Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Rzeszowie.
24.01.2018r. - VI Konkurs Kolęd i Pastorałek

W środę, 24 stycznia br. w Domu Pomocy Społecznej w Cmolasie odbył się VI Konkurs Kolęd i Pastorałek. Pod okiem jurorów w składzie ks. dr Paweł Romanowski, Patrycja Kosiorowska, Władysław Dziuba i Julian Wilk czternaście osób, podopiecznych DPS, wzięło udział w tym wydarzeniu. Każdy z uczestników mógł zaprezentować wybraną przez siebie kolędę lub pastorałkę. Po przesłuchaniu wszystkich uczestników jury wytypowało tych, których wykonanie było najładniejsze i najbardziej wzbogacone własną interpretacją kolędowych pieśni. W wyniku głosowania pierwsze miejsce zajęła: p. Celina Bąba, kolejne p. Zofia Ozga i p. Kazimierz Mazur (pełniący na co dzień w DPS funkcję lektora i kantora). Wyróżnienia otrzymali pozostali uczestnicy: Grażyna Szczepanek, Janina Bilińska oraz Eugenia Szwedo. Wszyscy uczestnicy otrzymali skromne nagrody za uczestnictwo w konkursie. Po konkursie odprawiona została uroczysta Msza św.
w intencji wszystkich podopiecznych i pracowników DPS, sprawowana przez ks. Kapelana DPS.22.01.2018r. - Dzień Babci i Dziadka

Uroczystość Dnia Babci i Dziadka obchodzona była na spotkaniu integracyjnym w pracowni terapii zajęciowej, któremu towarzyszyły poczęstunek wspólne tańce i śpiewy.


Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tresci i fotografi zawartych na stronie możliwe tylko za zgodą DPS Cmolas, oraz po podaniu źródła informacji.
Copyright © 2011 wronski3. Inspired by Classic TemplateMo.com