„Nie zatwardzajmy serc, gdy słyszymy krzyk biednych. Starajmy się usłyszeć to wołanie.
Starajmy się tak postępować i tak żyć, by nikomu w naszej Ojczyźnie nie brakło
dachu nad głową i chleba na stole, by nikt nie czuł się samotny, pozostawiony bez opieki.”

Jan Paweł II

Z życia mieszkańców

Wybierz okres: 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010

Nieodłączną częścią życia mieszkańców naszego domu są wszelkiego rodzaju imprezy - zarówno o charakterze kulturalnym jak i czysto rozrywkowym. Dokładamy wszelkich starań by nasi podopieczni mogli spełnić się we wszystkich dziedzinach życia związanych z kulturą i sztuką. Bardzo ważną i nieodzowną rzeczą w naszym domu są zabawy okolicznościowe związane z karnawałem, dniem wiosny, Bożym Narodzeniem, imieninami mieszkańców itp. mający charakter integracyjny mieszkańców.24.12.2017r. - Wigilia

Wigilia i Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny, czas refleksji, serdecznych spotkań, składania życzeń...... W uroczystym nastroju odbyła się wigilia w naszym Domu. Mieszkańcy spędzili ją wspólnie z Dyrekcją, Pracownikami, Ks. Proboszczem i Ks. Kapelanem . Tradycyjna wigilijna kolacja nawiązująca do tych przeżywanych w rodzinnych domach pośród najbliższych, dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń dostarczyło naszym podopiecznym wiele wzruszeń.

06.12.2017r. - Mikołajki

Środa szóstego grudnia 2017 roku była dla Mieszkańców DPS dniem pełnym radości. Tegoż dnia w godzinach popołudniowych zawitał św. Mikołaj w asyście Aniołków, który wszystkim rozdawał prezenty. Dziękujemy za chwile radości i moc wzruszeń. Z nadzieją będziemy liczyć dni do odwiedzin Św. Mikołaja w 2018 roku

30.11.2017r. - Andrzejki

Andrzejki to wieczór wróżb, który co roku obchodzony jest pod koniec listopada.
To czas, w którym organizuje się zabawy przed rozpoczynającym się okresem Adwentu.
Dnia 30 listopada 2017r., o godz. 16.00 w Domu Pomocy Społecznej w Cmolasie, odbyła się zabawa andrzejkowa. Impreza upłynęła w miłej i tanecznej atmosferze, niewątpliwie długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestniczących w niej osób.
27.10.2017r. - Podkarpackie Święto Niepełnosprawnych

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie od ponad dziesięciu lat jest organizatorem Podkarpackiego Święta Niepełnosprawnych RAZEM PIĘKNIEJ. W dniach 26-27 października 2017 r. odbyła się 11 edycja tej wyjątkowej imprezy.

07.09.2017r. - XIX Olimpiada Osob Niepełnospawnych

Sportowe spotkanie rozpoczęła Msza św. w kościele garnizonowym w Rzeszowie, której przewodniczył biskup rzeszowski Jan Wątroba. Po Eucharystii poszczególne reprezentacje przeszły w uroczystym pochodzie na Stadion Podhalańczyka, by tam rozegrać zawody sportowe.

07.09.2017r. - JESIENNA ZINTEGROWANA SPARTAKIADA \

Zawody rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym NMP w Stróżach. Następnie na wielofunkcyjnym stadionie sportowym uroczystego otwarcia spartakiady dokonał wojewoda małopolski. Zostały rozegrane konkurencje indywidualne i grupowe. Po zakończeniu sportowych zmagań ogłoszono wyniki i odbył się koncert zespołów Bayer Full i Carpe Diem. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i miło spędzony czas.

26.07.2017r. - Anulki

Coroczny piknik integracyjny Anulki organizowany jest przez Dom Pomocy Społecznej w Nowej Dębie. Największą atrakcją spotkania był występ Bractwa Rycerskiego Miasta Nowa Dęba.
19.07.2017r. - Wycieczka - Roztocze

Uczestnicy wycieczki zwiedzili m. in. następujące miejsca: Bazylikę pw. NMP w Leżajsku, Kościół pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny i Kapliczkę Na Wodzie w Krasnobrodzie, Sanktuarium św. Antoniego Radecznicy, Kościół Na Wodzie w Zwierzyńcu, Rynek w Zamościu.
12.07.2017r. - Kuj żelazo póki gorące

Dni Kultury Ludowej w Domu Pomocy Społecznej w Górnie to cyklicznie organizowana impreza skierowana do mieszkańców domów pomocy społecznej z terenu województwa podkarpackiego. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem "Kuj żelazo póki gorące". Wielką atrakcją były pokazy kowalstwa artystycznego, przejażdżki bryczkami, a także tańce ludowe.

06.07.2017r. - Wycieczka - Bolestraszyce, Przemyśl

Bolestraszyce to piękny park, do którego udała się grupa mieszkańców DPS Cmolas. Istotą tego ogrodu jest bogactwo gatunków roślin. Tą różnorodność znakomicie uzupełniają pozostałości fortyfikacji ziemnych czyniąc ogród bolestarszycki jednym z najpiękniejszych krajobrazów w regionie.
27.06.2017r. - Sobótki

W dniu 27 czerwca uczestniczyliśmy w cyklicznej imprezie integracyjnej "Powitanie Lata" organizowanej przez DPS w Tarnobrzegu.

14.06.2017r. - Grill integracyjny

Spotkanie integracyjne odbyło się 14 czerwca na terenie rekreacyjnym DPS. Udział w nim wzięli również pracownicy i uczestnicy WTZ z Kolbuszowej i Cmolasu. Oprócz grillowanych przysmaków nie zabrakło również dobrego humoru, muzyki.

08.06.2017r. - 35lecie DPS dla Kombatantów w Rzeszowie

Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą koncelebrowaną przez ks. bpa Kazimierza Górnego w Kościele św. Rocha i św. Marcina w Rzeszowie. Następnie zaproszeni goście zgromadzili się w auli parafialnej, by wraz z wraz z pracownikami i podopiecznymi placówki uczcić jubileusz. Wystąpił Zespół Taneczny Kornele, mogliśmy posłuchać koncertu Orkiestry Wojska Polskiego, obejrzeć prezentację historii Domu.08.06.2017r. - Występ dzieci z Ochronki

Występ dzieci z Przedszkola Niepublicznego Ochronka św. Józefa z Cmolasu sprawił wiele radości zarówno mieszkańcom i pracownikom Domu Pomocy Społecznej. Na twarzach widniał uśmiech, radość i zadowolenie.... Za wspaniały występ serdecznie dziękujemy dzieciom i opiekunom.

30.05.2017r. - Wycieczka do Sandomierza

Piękna letnia pogoda sprzyja aktywności Naszych Seniorów oraz wycieczkom krajoznawczym. Kolejny już raz Nasi Mieszkańcy wybrali się na wycieczkę do Sandomierza. Najbardziej ze wszystkich atrakcji podobał nam się rejs statkiem wycieczkowym po Wiśle.
29.05.2017r. - Występ Przedszkolaków z Jagodnika

29 maja 2017 roku w ramach projektu "Poznajemy najbliższą okolicę" przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Jagódka w Jagodniku wraz opiekunkami przybyły do DPS . Podczas wizyty przedszkolaki prezentowały swoje umiejętności wokalne i ruchowo-taneczne, a także recytatorskie. Występy przedszkolaków sprawiły ogromną radość mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej.
27.05.2017r. - Piknik w Heluszu

Tegoroczne spotkanie "Z bliźnim na majówkę" odbyło się 27 maja w Ośrodku Rekreacyjno- Szkoleniowo Sportowym w Heluszu. Gośćmi honorowymi tych spotkań są osoby niepełnosprawne, mieszkańcy domów Pomocy Społecznej i dzieci ze świetlic. Impreza rozpoczęła się Mszą św. koncelebrowaną przez Abpa Adama Szalę. W tym roku po raz kolejny mieszkańcy naszego Domu wzięli udział w tym pikniku. Dla przybyłych gości przygotowane zostały atrakcje sportowe, posiłek, pokaz tańca, mody i koncert zespołu ABBA-Family.

19.05.2017r. - Wycieczka do Sanoka

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej pojechali na wycieczkę turystyczno krajoznawczą do Sanoka. Docelowym punktem było zwiedzanie zabytkowego skansenu.
06.05.2017r. - 25lecie Caritas Rzeszów

Uroczystości rozpoczęły się w rzeszowskiej Farze Mszą św. koncelebrowaną przez Biskupa Rzeszowskiego wraz z biskupem Edwardem. Następnie wszyscy za pocztami sztandarowymi przeszli do Filharmonii Podkarpackiej, gdzie wspólnym odśpiewaniem hymnu Ubi Caritas rozpoczęto drugą część jubileuszu. Po przywitaniu przybyłych gości nastąpiła krótka prezentacja zdjęciowa umożliwiła zgromadzonym zapoznanie się z bogatą działalnością Caritas. Następnie wręczono statuetki Miłosierny Samarytanin. Kolejnym punktem programu były wystąpienia i gratulacje. Głos zabrali: marszałek województwa Władysław Ortyl, wicewojewoda Piotr Pilch, wiceprezydent Rzeszowa Andrzej Gutkowski oraz poseł Wojciech Buczak i senator Alicja Zając. Następnie odbył się koncert pt. "Pomyśl Polsko" w wykonaniu Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

27.04.2017r. - II Wojewódzka Olimpiada Osób Niepełnospawnych w Sanoku

27.04.2017 mieliśmy przyjemność uczestniczyć w II Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych w Sanoku. Organizatorami spotkania był Burmistrz Miasta Sanoka oraz Caritas Archidiecezji Przemyskiej. Uczestniczyło w niej blisko 100 placówek dla osób niepełnosprawnych z całego Województwa Podkarpackiego. Ponad 600 uczestników rywalizowało w konkurencjach indywidualnych oraz drużynowej. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale i dyplomy. Zmaganiom sportowym jak w roku ubiegłym towarzyszyła wspaniała Sanocka Młodzieżowa Orkiestra Dęta AVANTI, której maskotka wywoływała wiele radości wśród zawodników zgromadzonych na hali Arena
04.04.2017r. - Przy Wielkanocnym Stole

Już po raz dziesiąty Samorządowy Ośrodek Kultury w Cmolasie był organizatorem kiermaszu wielkanocnego. 2 kwietnia 2017 r. odbyło się spotkanie Przy Wielkanocnym Stole, które jak co roku przyciągnęło licznych artystów rękodzielników oraz mieszkańców gminy Cmolas.27.03.2017r. - Wizytacja kanoniczna Parafii Cmolas w dniach 26-27.03.2017r.

W dniach 26-27 marca br. parafia Przemienienia Pańskiego w Cmolasie przeżywała wizytacje Kanoniczną, którą przeprowadził JE Bp Edward Białogłowski. W poniedziałek w godzinach popołudniowych odwiedził Dom Pomocy spotykając się z ludźmi chorymi i cierpiącymi.
23.02.2017r. - Spotkanie karnawałowe

W czwartek 23 lutego w Domu Pomocy Społecznej w Cmolasie mieliśmy okazję do podwójnego świętowania. Tego dnia obchodzliliśmy Tłusty Czwartek oraz bawiliśmy się na imorezie karnawałowej. Był tradycyjny pączek, tańce, zabawy oraz przebrania karnawałowe... Spotkanie było świetną okazją nie tylko do dobrej zabawy, ale również sprzyjało integracji pomiędzy mieszkańcami i pracownikami DPS.

22.02.2017r. - Bal karnawałowy

Mieszkańcy i pracownicy DPS w Cmolasie zostali zaproszeni na zabawę karnawałową organizowaną przez WTZ w Domu Kultury w Kolbuszowej. W trakcie imprezy zorganizowano zabawy, poczęstunek, prezentację strojów i konkurs na najlepsze przebranie.

31.01.2017r. - Jasełka

Dzieci z Przedszkola - Ochronki św. Józefa w Cmolasie przedstawiły spektakl o tematyce Bożonarodzeniowej.
11.01.2017r. - Jasełka

Przedstawienie zostało przygotowane przez Zespół Szkół Technicznych w Kolbuszowej. Młodzi aktorzy w niezwykle poruszający sposób zaprezentowali jasełka, podczas których opowiedzieli historię o miłości. Nie zabrakło tradycyjnych polskich kolęd, barwnych kostiumów.... Piękny program artystyczny wywołał wzruszenie wśród seniorów.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tresci i fotografi zawartych na stronie możliwe tylko za zgodą DPS Cmolas, oraz po podaniu źródła informacji.
Copyright © 2011 wronski3. Inspired by Classic TemplateMo.com