„Nie zatwardzajmy serc, gdy słyszymy krzyk biednych. Starajmy się usłyszeć to wołanie.
Starajmy się tak postępować i tak żyć, by nikomu w naszej Ojczyźnie nie brakło
dachu nad głową i chleba na stole, by nikt nie czuł się samotny, pozostawiony bez opieki.”

Jan Paweł II

Z życia mieszkańców

Wybierz okres: 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010

Nieodłączną częścią życia mieszkańców naszego domu są wszelkiego rodzaju imprezy - zarówno o charakterze kulturalnym jak i czysto rozrywkowym. Dokładamy wszelkich starań by nasi podopieczni mogli spełnić się we wszystkich dziedzinach życia związanych z kulturą i sztuką. Bardzo ważną i nieodzowną rzeczą w naszym domu są zabawy okolicznościowe związane z karnawałem, dniem wiosny, Bożym Narodzeniem, imieninami mieszkańców itp. mający charakter integracyjny mieszkańców.24.12.2016r. - Wigilia

"Życzymy radości z Bożego Narodzenia, która jest radością z Boga samego, który chce pojawić się w naszym życiu, aby przez nas promieniować na ludzi. Niech rodzące się Światło rozświetli Wasze ciemności, niech zabłyśnie nadzieją na kolejny rok, który przed nami. Niech da pewność wiary w Tego, który codziennie chce się w nas rodzić i dawać nam nowe życie."

16.12.2016r. - Przedstawienie

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września 1939r. w Kolbuszowej wraz z opiekunami odwiedzili mieszkańców DPS w Cmolasie. Młodzież przygotowała i odegrała przedstawienie o tematyce "Mikołajkowej". Pensjonariusze zostali również obdarowani ciasteczkami upieczonymi przez uczennice technikum.

08.12.2016r. - Rzepka

Rodzice wspólnie z dziećmi ze Zbydniowa przygotowali program artystyczny, w którym wykorzystali wiersze Jana Tuwima. Wiele emocji wywołała inscenizacja "Rzepki". Zdolności aktorskie, zaangażowanie i stroje wzbudziły podziw zgromadzonej publiczności.

04.12.2016r. - Spotkanie z Mikołajem

Dnia 4 grudnia 2016r. w DPS w Cmolasie gościł Św. Mikołaj. W uroczystości brali udział pracownicy i mieszkańcy Domu jak również zaproszeni goście. Święty Mikołaj przybył na główną salę w asyście aniołków. Każdy coś otrzymał. Przybysz z nieba odwiedził również wszystkich mieszkańców chorych przebywających w swoich pokojach. W trakcie trwającego spotkania ze Świętym Mikołajem mieszkańcy oraz zaproszone KGW Prymule z Mechowca wystąpili z własnymi programami artystycznymi. Oprawę muzyczną spotkania zapewnił zespół muzyków ludowych z Cmolasu.
29.11.2016r. - Święto niepełnosprawnych w Rzeszowskim WDK

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie od dziesięciu lat jest organizatorem Podkarpackiego Święta Niepełnosprawnych "Razem Piękniej". W dniach 28-29 listopada 2016r. odbyła się jubileuszowa 10 edycja tej wyjątkowej imprezy. Było to bez wątpienia niecodzienne święto radości i integracji.

24.11.2016r. - Andrzejki

Dnia 24 listopada 2016r. w Domu Pomocy Społecznej w Cmolasie odbyła się zabawa andrzejkowa. W imprezie uczestniczyli pracownicy i mieszkańcy naszej placówki i uczestnicy WTZ z opiekunami. Odbyła się wspólna kolacja. Nie zabrakło wspólnych rozmów przy stole, piosenek i tańców.
28.10.2016r. - Dzieło roku miłosierdzia

28 października 2016r. odbyło się poświęcenie budynku filii WTZ z Kolbuszowej oraz Centrum Animacji Społecznej. Poświęcenia dokonał Ks. Bp Jan Wątroba. Następnie odbyło się spotkanie niepełnosprawnych i zaproszonych gości w sali DPS. W naszej placówce została przedstawiona multimedialna prezentacja na temat działalności WTZ i podsumowana kampania Kilometry Caritas. Następnie Ordynariusz Rzeszowski odwiedził mieszkańców DPS a uroczystość zakończyła się wspólnym posiłkiem

20.10.2016r. - Przegląd twórczości

20 października 2016r. w hali widowiskowo sportowej w Ropczycach odbył się XVIII Przegląd Twórczości Artystycznej Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej Województwa Podkarpackiego. W imprezie wzięło udział 21 placówek. Delegacje pokazały różne formy artystyczne: śpiew, taniec, przedstawienia. Imprezie towarzyszyła wystawa dorobku plastycznego. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody.

21.09.2016r. - Wyjazd do Górna

Delegacja z naszego Domu uczestniczyła w IV edycji Dnia Kultury Ludowej ph. "Nie święci garnki lepią" w Domu Pomocy Społecznej w Górnie. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św., której przewodniczył Ks. Bp Jan Wątroba. Kolejnym punktem imprezy było poświęcenie i otwarcie nowo powstałego budynku na terenie placówki. Następnie odbył się pokaz technik wyrobu ceramiki i prezentacja wyrobów garncarskich. W programie były też gry i zabawy z nagrodami oraz zabawa taneczna

07.09.2016r. - XVIII Olimpiada dla Osób Niepełnosprawnych

Co roku we wrześniu Caritas Diecezji Rzeszowskiej organizuje sportowe zmagania dla osób niepełnosprawnych. Biorą w nich udział przedstawiciele placówek z Podkarpacia: DPS, ŚDS, WTZ, Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i Szkolne Ośrodki Wychowawcze oraz placówki specjalistyczne, a także wszystkie domy, które prowadzi diecezjalna Caritas.
Olimpiada rozpoczęła się Mszą św. w kościele Garnizonowym p.w. Matki Bożej Królowej Polski. Eucharystii przewodniczył ks. bp Edward Białogłowski.
Następnie wszyscy pod przewodnictwem Orkiestry WSK Rzeszów, przeszli na stadion wojskowy Podhalańczyk, gdzie nastąpiło uroczyste rozpoczęcie Olimpiady.
Zmagania sportowe rozpoczęły się po hymnie państwowym i wciągnięciu flagi na maszt. Zgromadzeni niepełnosprawni i ich opiekunowie radośnie przeżyli spotkanie. Każda drużyna otrzymała okolicznościowy dyplom, natomiast każdy zawodnik wrócił do domu ze złotym medalem i podarunkiem.
27.07.2016r. - Anulki

26 lipca wszystkie panie noszące imię Anna obchodzą swoje święto. Aby uczcić ten dzień, DPS w Nowej Dębie zorganizował imprezę integracyjną. W tym roku spotkanie odbyło się 27 lipca na terenie remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Porębach Dębskich. Podczas Anulek były prezentowane występy artystyczne, prowadzone liczne zabawy, odbyły się tańce.

14.07.2016r. - 30 lecie DPS w Brzózie Królewskiej

Delegacja mieszkańców miała okazję świętować jubileusz 30 lecia DPS w Brzózie Królewskiej. W pierwszej części spotkania odbyła się uroczysta Msza św., były podziękowania, gratulacje i podsumowanie działalności placówki... Po części oficjalnej odbyła się zabawa na stadionie.
29.06.2016r. - Wycieczka: Łagiewniki - Wiśnicz

Każdego roku placówka organizuje wycieczkę dla mieszkańców. W tym roku pensjonariusze wzięli udział w wycieczce do Krakowa gdzie zobaczyli m. in. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, Centrum Jana Pawła II. W drodze powrotnej uczestnicy wyjazdu zatrzymali się przy Zamku w Wiśniczu.22.06.2016r. - Sobótki

DPS w Tarnobrzegu tradycyjnie od wielu lat wita lato organizując imprezę "Sobótki". Spotkanie to przede wszystkim integruje mieszkańców placówek. Wspaniałą atmosferę imprezy zapewniają występy artystyczne, konkurs plastyczny na kwiat paproci i wicie wianków, liczne zabawy i dobra muzyka. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i mile spędzony czas!07.06.2016r. - Spotkanie przy grillu

Siódmego czerwca odbył się pierwszy w tym sezonie grill integracyjny dla mieszkańców. Korzystając z pięknej pogody podopieczni przybyli na plac rekreacyjny DPS by miło spędzić czas. Fantastyczna atmosfera panująca podczas spotkania napełniła wszystkich pozytywną energią.

28.05.2016r. - Z bliźnim na majówkę

28 maja 2016r. odbył się w Ośrodku Rekreacyjno Szkoleniowo Sportowym w Heluszu. Piknik charytatywny "Z bliźnim na majówkę" coroczne wydarzenie zgromadziło osoby niepełnosprawne z całego województwa. Impreza rozpoczęła się Mszą św. Dla przybyłych gości przygotowane były atrakcje sportowe, posiłek, oraz koncert Zespołu Baciary.


28.04.2016r. - I Olimpiada Osób Niepełnosprawnych

28 kwietnia 2016r. grupa naszych mieszkańców wraz z opiekunami pojechała na I Olimpiadę Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem imprezy był Burmistrz Miasta Sanok oraz Caritas Archidiecezji Przemyskiej. Rozgrywki sportowe odbyły się na hali widowiskowo-sportowej Arena Sanok. Imprezę rozpoczęto od zapalenia olimpijskiego ognia, następnie odegrano hymn państwowy i złożono przysięgę olimpijską. Uczestnicy wzięli udział w sześciu konkurencjach indywidualnych i jednej drużynowej. Wszystkie dyscypliny sportowe odbyły się w formie zabawy, gdzie nie liczył się czas, ani końcowy rezultat. W trakcie rozgrywek przygrywała Sanocka Młodzieżowa Orkiestra Dęta Avanti. Po zakończeniu igrzysk wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale potwierdzające udział w olimpiadzie. Dziękujemy organizatorom za wspaniałą zabawę i liczymy na kolejne edycje.
11.04.2016r. - Setne Urodziny

Uroczystość z okazji setnych urodzin Pani Marii Rzeszutek odbyła się w naszej placówce 11 kwietnia 2016r. Wzięli w niej udział mieszkańcy i pracownicy DPS, a także Wójt Gminy Cmolas Eugeniusz Galek, Zastępca Kierownika USC Aneta Fryc, Przedstawiciel KRUS Wiesława Piechota. W tym dniu złożono jubilatce życzenia, wręczono upominki, listy gratulacyjne i kwiaty. Nie zabrakło też tortu urodzinowego i toastów na cześć Pani Marii.

13.03.2016r. - Przy Wielkanocnym Stole

Jak co roku i tym razem spotkanie wielkanocne przyciągnęło licznych artystów, panie z Kół Gospodyń Wiejskich oraz mieszkańców. Wśród wystawców, którzy zaprezentowali swoje wyroby rękodzielnicze, różnorodne ozdoby wielkanocne był DPS z Cmolasu.11.02.2016r. - Obchody XXIV Światowego Dnia Chorego

W Dniu Chorego Biskup Edward Białogłowski przybył do Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Załęskiej w Rzeszowie. Do tej placówki na wspólne świętowanie dotarli przedstawiciele z czternastu DPS, rownież delegacja z Cmolasu. Zaproszeni goście po Mszy Świętej otrzymali wizerunek Matki Bożej z Nazaretu wraz z fragmentem Orędzia Papieża Franciszka.


08.02.2016r. - Bal karnawałowy

W Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej WTZ zorganizowały bal karnawałowy. Zarówno podopieczni, jak i pracownicy przebrali się w przeróżne, wybrane przez siebie stroje. Był to niezapomniany dzień... pełen wrażeń i radosnej zabawy. Dziękujemy za zaproszenie i wspaniałą zabawę.
04.02.2016r. - Zabawa karnawałowa w naszej placówce

4 lutego odbyła się w naszej placówce impreza karnawałowa. W zabawie uczestniczyły delegacje z 9 zaprzyjaźnionych DPS i WTZ. Spotkanie rozpoczęło się przywitaniem zaproszonych gości i odmówieniem Koronki do Miłosierdzia Bożego. Po oficjalnej części odbyła się zabawa taneczna. Oprawę muzyczną zapewnił Zespół Apollo. Dla wszystkich uczestników został przygotowany poczęstunek. Pragniemy złożyć gorące podziękowania za wsparcie następującym sponsorom: F. H. Soft, Nasza Apteka Sp. z o.o. Lublin, Orto - Res Rzeszów, Centrum Plus Sp. z o.o. Kolbuszowa, Caritas Diecezji Rzeszowskiej, Ines Sp. z o.o. Rzeszów, Gmina Cmolas, GS Cmolas, Jan Kubik, Jerzy Pastuła, Antoni Ziółkowski.
28.01.2016r. - Jasełka

DPS odwiedzili uczestnicy WTZ z przedstawieniem jasełkowym. Aktorzy w przepięknych strojach bardzo ładnie zaprezentowali się podopiecznym placówki.21.01.2016r. - Dzień Babci i Dziadka

W Domu Pomocy Społecznej w Cmolasie zostały zorganizowane obchody Dnia Babci i Dziadka. Dla podopiecznych został przygotowany słodki poczęstunek. Spotkanie odbyło się w atmosferze zabawy, serdeczności oraz życzeń.

13.01.2016r. - Przez wzgląd na piękno kolęd.....

W polskiej tradycji kolędy mają szczególne miejsce. 17 lutego br. w pracowni terapii zajęciowej odbył się konkurs kolęd i pastorałek. Wzięło w nim udział 15 podopiecznych naszego DPS. Emocji, wzruszeń a czasami paraliżującej tremy nie brakowało... Pięcioosobowe jury zostało poproszone do wyłonienia laureatów i podjęło się niełatwej oceny występów wszystkich uczestników. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami i drobnymi upominkami.
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tresci i fotografi zawartych na stronie możliwe tylko za zgodą DPS Cmolas, oraz po podaniu źródła informacji.
Copyright © 2011 wronski3. Inspired by Classic TemplateMo.com