„Nie zatwardzajmy serc, gdy słyszymy krzyk biednych. Starajmy się usłyszeć to wołanie.
Starajmy się tak postępować i tak żyć, by nikomu w naszej Ojczyźnie nie brakło
dachu nad głową i chleba na stole, by nikt nie czuł się samotny, pozostawiony bez opieki.”

Jan Paweł II

Z życia mieszkańców

Wybierz okres: 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010

Nieodłączną częścią życia mieszkańców naszego domu są wszelkiego rodzaju imprezy - zarówno o charakterze kulturalnym jak i czysto rozrywkowym. Dokładamy wszelkich starań by nasi podopieczni mogli spełnić się we wszystkich dziedzinach życia związanych z kulturą i sztuką. Bardzo ważną i nieodzowną rzeczą w naszym domu są zabawy okolicznościowe związane z karnawałem, dniem wiosny, Bożym Narodzeniem, imieninami mieszkańców itp. mający charakter integracyjny mieszkańców.24.12.2015r. - Wigilia w DPS

"Pójdźmy wszyscy do stajenki, do Jezusa i Panienki
Powitajmy Maleńkiego i Maryję Matkę Jego..."

19.12.2015r. - Regionalny konkurs na szopkę

19 grudnia 2015r. odbył się w Krzątce Regionalny Konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową. Organizatorem konkursu była Publiczna Szkoła Podstawowa w Krzątce, Rada Rodziców, Koło Gospodyń Wiejskich w Krzątce. Program imprezy był następujący: jasełka w wykonaniu dzieci przedszkolnych, występ Kapeli Ludowej z Huty Komorowskiej, występ Zespołu Ludowego Jarzębina, prelekcja ks. dr Bartłomieja Trzosa nt. Tradycji bożonarodzeniowych na przestrzeni wieków, ogłoszenie wyników i rozdanie nagród uczestnikom konkursu. W trakcie uroczystości była możliwość obejrzenia wystawy "Boże Narodzenie w malarstwie na przestrzeni wieków" oraz degustacja regionalnych potraw. DPS z Cmolasu zajął III miejsce w konkursie w kategorii szopka w wykonaniu artystów ludowych.
06.12.2015r. - Spotkanie z Mikołajem

6 grudnia w godzinach popołudniowych DPS w Cmolasie odwiedził Święty Mikołaj. Zaproszenie na imprezę przyjęli m.in. Zbigniew Chmielowiec - Poseł RP, Eugeniusz Galek - Wójt Gminy Cmolas, Daniel Jakubowski - Kierownik WTZ w Kolbuszowej, przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej, Ks. Michał Bator - Proboszcz Parafii Przemienienia Pańskiego w Cmolasie, Zespół Cmolasianie, emerytowani nauczyciele. Spotkanie z Mikołajem sprawiło wiele radości. Wszyscy bardzo cieszyli się z otrzymanych prezentów i z niecierpliwością czekają na kolejne takie odwiedziny.
25.11.2015r. - Razem Piękniej

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie od dziewięciu lat jest organizatorem Podkarpackiego Święta Niepełnosprawnych RAZEM PIĘKNIEJ. W dniach 24-25 listopada 2015r. odbyła się kolejna edycja tej wyjątkowej imprezy. We wtorek, 24 listopada odbyły się warsztaty dla opiekunów i wychowawców, zatytułowane: Choreoterapia we wspomaganiu rozwoju psychosomatycznego. W środę, 25 listopada od godz. 10.00 grupy z DPS prezentowały piękne programy artystyczne. W trakcie imprezy odbył się wernisaż wystawy plastycznej i wręczenie nagród, koncert Zespołu Kalina z Trzebosi. Następnie wszyscy niepełnosprawni artyści i opiekunowie grup uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym w Restauracji Bohema. To było bez wątpienia niecodzienne święto radości i integracji.

24.11.2015r. - Andrzejki w DPS

We wtorek, 24 listopada 2015 roku w Domu Pomocy Społecznej w Cmolasie odbyła się huczna zabawa andrzejkowa. Wzięli w niej udział mieszkańcy i pracownicy placówki. Czas uprzyjemniała muzyka, która porywała wszystkich do tańca. Uczestnicy imprezy zjedli wspólną kolację. Podczas zabawy nie zabrakło wspólnych rozmów przy stole, piosenek i tańców.
04.11.2015r. - Wycieczka: Przemyśl-Krasiczyn

Przemyśl jest jednym z najstarszych miast na ziemiach polskich, pochodzi z X wieku. Przemyśl był pierwszym punktem naszej wycieczki. Następnie zwiedzaliśmy z przewodnikiem Zamek w Krasiczynie z początku XVII w: dziedziniec zamkowy, Krypty w Baszcie Boskiej, gabinet myśliwski w Baszcie Szlacheckiej, kaplicę zamkową pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, sale ekspozycyjne.21.10.2015r. - Przegląd Twórczości Artystycznej

XVII Przegląd Twórczości Artystycznej Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej Województwa Podkarpackiego odbył się 21 października 2015r. w Domu Kultury MORS w Dębicy.W imprezie wzięli udział podopieczni 14 DPS. Przybyłych na przegląd gości przywitał starosta powiatu dębickiego. Następnie odbyły się występy artystyczne podopiecznych z dwunastu placówek. Wszyscy, którzy tego dnia przybyli na imprezę mogli obejrzeć wystawy rękodzieła mieszkańców DPS . Artyści otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. A ostatnim punktem imprezy była zabawa taneczna.

30.09.2015r. - Wakacyjne wspomnienia

DPS w Rzeszowie przy ul. Powstańców Styczniowych zorganizował spotkanie integracyjne pt. "Wakacyjne wspomnienia". Na początku imprezy wszystkich zaproszonych gości przywitała Pani Dyrektor. Następnie obejrzeliśmy program artystyczny przygotowany przez mieszkańców DPS. Po oficjalnej części odbył się obiad, po którym rozpoczęła się zabawa taneczna.

23.09.2015r. - Spotkanie integracyjne

Popołudnie 23 września spędziliśmy na placu przy DPS. Korzystając z dobrej pogody zorganizowaliśmy dla mieszkańców spotkanie integracyjne. Miło spędziliśmy czas grillując i śpiewając wspólnie biesiadne melodie.
07.09.2015r. - XVII Olimpiada dla Osób Niepełnosprawnych w Rzeszowie

Co roku we wrześniu Caritas Diecezji Rzeszowskiej organizuje sportowe zmagania dla osób niepełnosprawnych. Biorą w niej udział przedstawiciele placówek z Podkarpacia (DPS, WTZ, ŚDS). Całe spotkanie rozpoczęło się Mszą świętą w Kościele Garnizonowym p.w. Matki Bożej Królowej Polski. Eucharystii przewodniczył ks. Bp. Edward Białogłowski. Po mszy św. wszyscy udali się na Stadion Podhalańczyk, gdzie po uroczystym rozpoczęciu rozgrywane były różne konkurencje. Zgromadzeni niepełnosprawni i ich opiekunowie radośnie przeżyli spotkanie. Zostali poczęstowani grochówką, drożdżówkami i sokami. Po zakończonych konkurencjach odbył się "Bieg ku Słońcu" dookoła boiska, po którym zawodnicy otrzymali medale oraz pamiątkowe dyplomy.

06.08.2015r. - Odpust w Parafii Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

Tegorocznym uroczystościom przypadającym w dniach 6-9 sierpnia przyświecało hasło "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię". Grupa chętnych podopiecznych DPS uczestniczyła w sumie odpustowej w samą uroczystość Przemienienia Pańskiego (Mszy św. przewodniczył JE Ks. Bp Edward Białogłowski) i w nabożeństwie piątkowym dla chorych i cierpiących (Liturgii przewodniczył egzorcysta Diecezji Rzeszowskiej).


31.07.2015r. - Wycieczka do Kazimierza Dolnego

Kazimierz Dolny to malownicze miasteczko położone nad samym brzegiem Wisły. Dzięki wspaniałej architekturze (renesansowe kamienice, średniowieczne ruiny Zamku, Baszta), bogatej historii i pięknemu krajobrazowi, stanowi atrakcję turystyczną. Niepowtarzalny krajobraz okolic Kazimierza podziwialiśmy z pokładu statku. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się przy Państwowym Muzeum na Majdanku.
24.06.2015r. - Sobótki

Noc Świętojańska obchodzona z 23 na 24 czerwca zwana też Nocą Kupały, obchodzona w okresie letniego przesilenia była świętem jedności, połączenia ognia i wody, słońca i księżyca, miłości i radości, pełna magii i wróżb. Bez względu jednak na nazwę, czy jako Noc Kupały, Sobótka czy Noc Świętojańska, bez wątpienia zawiera się w niej pamięć minionych wieków i jak każdy obyczaj i obrządek korzeniami sięga mroków przeszłości i prapoczątków naszej kultury. Od wielu lat obchody Nocy Świętojańskiej są organizowane przez DPS w Tarnobrzegu, Jest to impreza o charakterze integracyjnym. w części artystycznej odbył się występ zespołu Gorzyczanie. Było również wiele atrakcji (konkursy na najciekawszy wianek, najładniejszy rysunek kwiatu paproci i liczne zabawy z nagrodami) tak, aby każdy znalazł coś dla siebie i w pełni mógł uczestniczyć w tym święcie radości i miłości.
17.06.2015r. - Zamość i Roztocze - wycieczka

Wielką atrakcją dla wszystkich był Ogród Zoologiczny, który prezentuje około 2000 zwierząt. W drugim etapie wycieczki podziwialiśmy zabytki skupione na niewielkim Starym Mieście, na którym dominuje charakterystyczna wieża zamojskiego ratusza. W drodze powrotnej obejrzeliśmy kamieniołomy z wieżą widokową w Józefowie i skalne przełomy Tanwi w Rebizantach z 28 następującymi po sobie niewielkimi wodospadami.
10.06.2015r. - Spartakiada

10 czerwca 2015 roku w Hali Widowiskowo Sportowej w Ropczycach odbyła się XVII Spartakiada Mieszkańców Domu pomocy Społecznej pod patronatem Wojewody Podkarpackiego i Starosty Powiatu Ropczycko - Sędziszowskiego. Organizatorem całej imprezy był DPS w Rudzie. Podopieczni brali udział w licznych konkurencjach sportowych i zostali nagrodzeni medalami i dyplomami. Po sportowej rywalizacji wszyscy uczestnicy byli zaproszeni na obiad do gospodarzy a potem na integracyjną zabawę taneczną.

30.05.2015r. - Piknik w Heluszu

W dniu 30 maja 2015 roku grupa naszych podopiecznych wraz z opiekunami udała się do Helusza na piknik charytatywny "Z bliźnim na majówkę", który organizowany był przez Parafię Chrystusa Króla w Jarosławiu, Urząd Marszałkowski oraz Burmistrza Miasta Jarosławia. Gośćmi specjalnymi byli Abp Józef Michalik Metropolita Przemyski, Polacy z Ukrainy, władze samorządowe i parlamentarzyści. Atrakcją imprezy był koncert Zespółu No To Co, można było również zobaczyć występy zespołów, pokazy tańca i mody.

12.04.2015r. - Odpust w DPS

W niedzielę Miłosierdzia Bożego z inicjatywy Księdza Kapelana Michała Bator w kaplicy DPS została odprawiona Msza Święta odpustowa. Przewodniczył jej Ksiądz Stanisław Wójcik, który wygłosił Słowo Boże, a w koncelebrze uczestniczyli Ksiądz Józef Węglicki, Ksiądz Józef Żółtek. Była również pełna oprawa ministrancka, a oprawę muzyczną wykonał pan organista Krzysztof Reguła. W Eucharystii uczestniczyli wszyscy mieszkańcy DPS, pracownicy oraz przybyli goście. Ksiądz Kaznodzieja przybliżył wiernym temat Miłosierdzia Bożego oraz misyjności Kościoła.

22.03.2015r. - Przy wielkanocnym stole.....

W niedzielne południe do wielkanocnego stołu , który uginał się od tradycyjnych smakołyków, pisanek, zajęcy i baranów zaprosiły panie z kół gospodyń wiejskich, a także lokalni artyści. Ozdoby wielkanocne i inne dzieła rękodzielnicze, jakie można było zobaczyć i kupić podczas imprezy prezentowała między innymi pracownia terapii zajęciowej z DPS.15.03.2015r. - Wycieczka do Zakopanego

Grupa mieszkańców Domu Pomocy z Cmolasu uczestniczyła w wycieczce do Zakopanego. Pierwszym przystankiem naszej wyprawy był punkt widokowy na panoramę Tatr. Następnie pojechaliśmy zobaczyć Kaplicę Najświętszego Serca Jezusa w Jaszczurówce, Wielką Krokiew, Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Kolejnym punktem docelowym naszej wycieczki był Szczyt Gubałówki, na który to wjechaliśmy koleją linowo-terenową. Mogliśmy podziwiać piękne widoki gór i panoramę miasta. Gdy już zjechaliśmy w godzinach popołudniowych spacerowaliśmy Krupówkami. Przepiękne widoki, cudowna słoneczna pogoda - to wszystko sprawiło, że wróciliśmy szczęśliwi, pełni energii i chęci do życia. Wspomnienia z przeżytych chwil nadal wywołują promienny uśmiech na twarzach naszych mieszkańców. Mamy nadzieję, że kiedyś powtórzymy taką wycieczkę.12.02.2015r. - Zabawa karnawałowa

Czas karnawału to wspaniała pora tańca, śpiewu, muzyki... Korzystając z faktu, iż karnawał jest specjalną okazją do urządzania ostatnich hucznych zabaw przed wielkim postem zorganizowaliśmy w DPS spotkanie integracyjne dla mieszkańców i pracowników. Radośnie i w pełni sympatycznie spędziliśmy czas bawiąc się przy rytmicznej muzyce w pięknych przebraniach.

21.01.2015r. - Dzień Babci i Dziadka

21 i 22 stycznia to wyjątkowo miłe dni w kalendarzu. Swoje święto mają wtedy nasze kochane babcie i kochani dziadkowie. O tej okazji nie zapomnieli pracownicy DPS i przygotowali dla seniorów miłe spotkanie integracyjne.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tresci i fotografi zawartych na stronie możliwe tylko za zgodą DPS Cmolas, oraz po podaniu źródła informacji.
Copyright © 2011 wronski3. Inspired by Classic TemplateMo.com