„Nie zatwardzajmy serc, gdy słyszymy krzyk biednych. Starajmy się usłyszeć to wołanie.
Starajmy się tak postępować i tak żyć, by nikomu w naszej Ojczyźnie nie brakło
dachu nad głową i chleba na stole, by nikt nie czuł się samotny, pozostawiony bez opieki.”

Jan Paweł II

Z życia mieszkańców

Wybierz okres: 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010

Nieodłączną częścią życia mieszkańców naszego domu są wszelkiego rodzaju imprezy - zarówno o charakterze kulturalnym jak i czysto rozrywkowym. Dokładamy wszelkich starań by nasi podopieczni mogli spełnić się we wszystkich dziedzinach życia związanych z kulturą i sztuką. Bardzo ważną i nieodzowną rzeczą w naszym domu są zabawy okolicznościowe związane z karnawałem, dniem wiosny, Bożym Narodzeniem, imieninami mieszkańców itp. mający charakter integracyjny mieszkańców.24.12.2014r. - Wigilia

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 13. Po wspólnej modlitwie uczestnicy wigilii połamali się opłatkiem, wszyscy wszystkim przekazali życzenia pełne serdeczności, a następnie zasiedli do stołu i kolędowania.06.12.2014r. - Mikołajki

W tym roku 6 grudnia Święty Mikołaj odwiedził seniorów w DPS. I to nie byle jaki Mikołaj ,ale prawdziwy Święty, w stroju biskupa. Obdarował wszystkich podarunkami. Ten miły wieczór uświetnił występ młodzieży i miejscowych muzykantów. Na uroczystość dotarł Wójt Gminy Cmolas, Proboszcz Parafii Cmolas i emerytowani nauczyciele.Było to niezwykle miłe spotkanie, bardzo ciepłe i serdeczne.26.11.2014r. - Przedstawienie o Edmundzie Bojanowskim

Dzieci przedstawiły inscenizację teatralną przybliżającą postać błogosławionego Edmunda Bojanowskiego założyciela Sióstr Służebniczek z racji 200 rocznicy jego urodzin.

22.10.2014r. - Spotkanie integracyjne poświęcone pamięci św. Jana Pawła II

W liturgiczne święto św. Jana Pawła II po raz kolejny Caritas Diecezji Rzeszowskiej w Centrum dla Osób Niepełnosprawnych i Warsztatach Terapii Zajęciowej przy ul. Lubelskiej w Rzeszowie, zorganizowała spotkanie przedstawicieli WTZ, ŚDS, DPS oraz stowarzyszeń osób niepełnosprawnych.
Uroczystej Eucharystii przewodniczył bp Kazimierz Górny. W homilii biskup wyraził radość ze spotkania, wskazał na osobę św. Jana Pawła II i zachęcał do naśladowania Jego postawy. Po Eucharystii wszyscy przeszli przed pomnik św. Jana Pawła II przy rondzie Jego imienia. Po odśpiewaniu pieśni, zapaleniu zniczy i złożeniu kwiatów uczestnicy tego niecodziennego spotkania wrócili do Centrum na poczęstunek.


16.10.2014r. - Przegląd Twórczości

Dnia 16 października br. mieszkańcy DPS w Cmolasie wraz z Dyrektorem Domu mieli okazję uczestniczyć w XVI Przeglądzie Twórczości Artystycznej Domów Pomocy Społecznej Województwa Podkarpackiego w Ustrzykach Dolnych. Tegorocznym organizatorem imprezy był Dom Pomocy Społecznej w Moczarach. W przeglądzie brały udział delegacje mieszkańców z całego Województwa Podkarpackiego, reprezentujące swoje powiaty. Każda grupa przedstawiła program artystyczny i wystawę prac. Po występach goście zaproszeni zostali na ciepły posiłek, mieli również okazję uczestniczyć w koncercie zespołu Watra. Mieszkańcy obdarowani upominkami, wrócili bardzo zadowoleni, pomimo zmęczenia całodniowym wyjazdem.09.10.2014r. - Wycieczka do Sandomierza

Sandomierz jest jednym z najpiękniejszych miast w Polsce, malowniczo położonym na nadwiślańskiej skarpie. Będąc na wycieczce mogliśmy zobaczyć doskonale zachowany średniowieczny układ urbanistyczny a niezapomnianą atrakcją był dla nas rejs po Wiśle.
17.09.2014r. - Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

Grupa podopiecznych wraz z opiekunami będąc na wycieczce w regionie Gór Świętokrzyskich zwiedziła niezwykle malowniczą ruinę- Zamek Krzyżtopór w Ujeździe, Święty Krzyż i pomnik przyrody Dęba Bartek.09.09.2014r. - Olimpiada dla Osób Niepełnosprawnych w Rzeszowie

Po raz szesnasty Caritas Diecezji Rzeszowskiej zorganizował sportowe zmagania dla osób niepełnosprawnych z Podkarpacia. Olimpiada rozpoczęła się Mszą św. w kościele garnizonowym Matki Bożej Królowej Polski. Eucharystii przewodniczył Bp Kazimierz Górny. Następnie wszyscy przeszli na obiekty wojskowe, gdzie nastąpiło uroczyste rozpoczęcie Olimpiady. Zmagania sportowe odbyły się na stadionie Podhalańczyk. Nasi Mieszkańcy radośnie przeżyli spotkanie i wrócili do DPS z medalami.


07.09.2014r. - Pożegnania lata w Trzęsówce

Lasovia corocznie organizuje na swoim obszarze imprezę targową, która z roku na rok odbywa się w innej gminie członkowskiej. Podczas imprezy w Trzęsówce odbyły się lokalne targi rękodzieła i rzemiosła połączone z degustacją lasowiackich przysmaków.20.08.2014r. - Dzień Kultury Ludowej ph. "Splecione dłonie"

DPS w Górnie zorganizował Dzień kultury Ludowej pod hasłem "Splecione dłonie", który odbył się 20 sierpnia 2014r. Pierwsza część spotkania poświęcona była wyplataniu wikliny. W tej części można było wysłuchać program artystyczny w wykonaniu mieszkańców DPS w Górnie, podpatrzeć pracę wikliniarza, a nawet spróbować własnych sił przy wyplataniu koszy. Natomiast w drugiej części spotkania przygotowane były dla uczestników imprezy liczne zabawy i konkursy. Impreza zakończyła się zabawa taneczną.

06.08.2014r. - Uroczystości odpustowe ku czci Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

Tegorocznym uroczystościom odpustowym, przypadającym w dniach 6-10 sierpnia, przyświecało hasło "Wierzę w Syna Bożego", zaczerpnięte z bieżącego programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce.
Sumie odpustowej w samą uroczystość Przemienienia Pańskiego przewodniczył JE Ks. Bp Jan Wątroba Ordynariusz rzeszowski, w sobotę JE Ks. Bp Stanisław Jamrozek Biskup pomocniczy z Przemyśla, na główną uroczystość (w niedzielę) zaproszenie do przewodniczenia sumie odpustowej zechciał przyjąć JE Ks. Bp Kazimierz Górny.
8 sierpnia grupa podopiecznych z DPS uczestniczyła we Mszy Świętej dla chorych i starszych. W czasie nabożeństwa była możliwość przyjęcia sakramentu chorych oraz było udzielone Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.03.07.2014r. - Spartakiada

3 lipca br. pod patronatem honorowym Wojewody Podkarpackiego oraz Starosty Jarosławskiego odbyła się w Sośnicy XVI Spartakiada Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej Województwa Podkarpackiego. Inauguracja rozpoczęła się przemarszem uczestników w towarzystwie Orkiestry Strażackiej z Sośnicy. Następnie odbyło się powitanie uczestników i zaproszonych gości. Kolejnym punktem uroczystości było zapalenie znicza olimpijskiego i rozpoczęcie dyscyplin sportowych. Zawodnicy z Cmolasu zmagali się w konkurencjach pod nazwą: rzut woreczkami do obręczy i budowanie wieży z pudeł. Zdobyliśmy jeden brązowy medal w rozgrywkach indywidualnych i srebro w kategorii drużynowej. Po zakończeniu wszystkich rozgrywek sportowych odbył się koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Ostrowiacy", a tuż potem oficjalne wręczenie medali, pucharów i dyplomów. Ostatnim punktem Spartakiady była zabawa taneczna.

24.06.2014r. - Sobótki

Grupa pensjonariuszy z Naszego Domu bawiła się podczas sobótek zorganizowanych przez pracowników i mieszkańców Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Kurasia w Tarnobrzegu. Były konkursy, przedstawienia i mnóstwo dobrej zabawy. Spotkanie integracyjne pozostanie miłym wspomnieniem w naszej pamięci.

18.06.2014r. - Grillowanie

Korzystając z pięknej czerwcowej pogody zorganizowaliśmy
dla naszych mieszkańców spotkanie integracyjne przy grillu,
w trakcie którego było pieczenie kiełbasek i wspólne śpiewanie piosenek. Słoneczna pogoda, miła atmosfera pełna przyjaźni napełniła wszystkich pozytywną energią.


31.05.2014r. - Piknik w Heluszu

Spotkanie "Z bliźnim na majówkę" odbyło się w Ośrodku Rekreacyjno - Szkoleniowo - Sportowym w Heluszu koło Pruchnika. Piknik rozpoczął się koncertem orkiestry, programem papieskim i uroczystą mszą, a po niej nastąpiła część artystyczna. Szczególną atrakcją był koncert Don Vasyla z Cyganami.


06.04.2014r. - Przy Wielkanocnym Stole

Jak co roku odbyło się spotkanie w Samorządowym Ośrodku Kultury w Cmolasie. Prezentowane były ozdoby wielkanocne oraz inne wyroby rękodzielnicze, które można było nie tylko podziwiać, ale również zakupić u wystawców.11.02.2014r. - XXII Światowy Dzień Chorego

Na obchody Dnia Chorego w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Załęskiej przyjechały delegacje z kilkunastu placówek z Rzeszowa i regionu. Zgromadzonych przywitała dyrektor placówki Lucyna Basta i ksiądz kapelan Stanisław Wójcik. W programie uroczystości była uroczysta Msza Święta koncelebrowana przez Jego Ekscelencję Ks. Biskupa Jana Wątrobę, następnie odbyło się spotkanie z chorymi, obiad i koncert w wykonaniu Zespołu Szkół Muzycznych Nr 1 w Rzeszowie.

14.01.2014r. - Konkurs Kolęd i Pastorałek

Czternastego stycznia br. odbył się KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK organizowany przez Dom Pomocy Społecznej w Cmolasie. Rywalizowało dwunastu mieszkańców placówki. Każdy z uczestników wykonał dowolną kolędę lub pastorałkę. Zwycięzcą został Pan Bolesław Ziemiński, drugie miejsce zajął Pan Lesław Oćwieja, trzecie przypadło Pani Marii Szczur. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.06.01.2014r. - Jasełka

W uroczystość Trzech Króli gościliśmy młodzież z KSM i Oazy działających przy Parafii Cmolas, która wystawiła jasełka bożonarodzeniowe w nowoczesnym wydaniu.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tresci i fotografi zawartych na stronie możliwe tylko za zgodą DPS Cmolas, oraz po podaniu źródła informacji.
Copyright © 2011 wronski3. Inspired by Classic TemplateMo.com