„Nie zatwardzajmy serc, gdy słyszymy krzyk biednych. Starajmy się usłyszeć to wołanie.
Starajmy się tak postępować i tak żyć, by nikomu w naszej Ojczyźnie nie brakło
dachu nad głową i chleba na stole, by nikt nie czuł się samotny, pozostawiony bez opieki.”

Jan Paweł II

Z życia mieszkańców

Wybierz okres: 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010

Nieodłączną częścią życia mieszkańców naszego domu są wszelkiego rodzaju imprezy - zarówno o charakterze kulturalnym jak i czysto rozrywkowym. Dokładamy wszelkich starań by nasi podopieczni mogli spełnić się we wszystkich dziedzinach życia związanych z kulturą i sztuką. Bardzo ważną i nieodzowną rzeczą w naszym domu są zabawy okolicznościowe związane z karnawałem, dniem wiosny, Bożym Narodzeniem, imieninami mieszkańców itp. mający charakter integracyjny mieszkańców.24.12.2013r. - Wigilia

"Już słychać kolędy,
Już pachnie świętami,
Syn Boży się rodzi,
By zamieszkać z nami...".08.12.2013r. - Mikołajki

Tradycyjnie w grudniu do mieszkańców placówki w Cmolasie przybył Święty Mikołaj w asyście aniołków. Wręczył on wszystkim podopiecznym podarunki. Odwiedził również osoby chore, które nie mogły przybyć na spotkanie z nim. Na spotkaniu obecni byli księża z Sanktuarium Przemieniania Pańskiego i młodzież z grup duszpasterskich działających w parafii. Pensjonariusze DPS byli bardzo podekscytowani tą niecodzienną wizytą gości, na ich twarzach malował się uśmiech i radość. A Mikołaj przyjęty bardzo życzliwie obiecał, że wróci za rok.
28.11.2013r. - Andrzejki

W dniu 28 listopada 2013r. odbyła się integracyjna zabawa andrzejkowa organizowana przez Stowarzyszenie Wsparcie i Grupę Nieformalną "Dom" działającą przy DPS w Nowej Dębie. Impreza odbyła się w Zajeździe Leśne Kąty w Tarnowskiej Woli. Wśród zaproszonych gości znalazła się delegacja DPS z Cmolasu. W trakcie wieczoru uczestnicy spotkania tańczyli, brali udział w wróżbach i zabawach andrzejkowych.

29.10.2013r. - Wyjazd do Baranowa Sandomierskiego

Grupa podopiecznych wraz z opiekunami pojechała do XVI wiecznego Zamku w Baranowie Sandomierskim. Jest to cenna i najpiękniejsza dawna rezydencja magnacka, siedziba rodu Leszczyńskich, nazywana też "Małym Wawelem". Po zwiedzeniu wnętrz historycznych wraz z przewodnikiem nastąpiło biesiadowanie przy ognisku.22.10.2013r. - Niepełnosprawni w hołdzie błogosławionemu Janowi Pawłowi II

22 października br. przy Centrum dla Osób Niepełnosprawnych w Rzeszowie przy ul. Lubelskiej delegacja DPS z Cmolasu uczestniczyła w Dniu Papieskim p.n."Niepełnosprawni w hołdzie Janowi Pawłowi II". Centralnym punktem obchodów była Eucharystia sprawowana przez Księdza Biskupa Kazimierza Górnego. Po Mszy św. odbyło się ucałowanie relikwii bł. Jana Pawła II. Następnie uczestnicy procesyjnie przeszli pod jego pomnik przy pobliskim rondzie, przy którym zapalono znicze, złożono kwiaty i odśpiewano "Barkę". Po powrocie w Centrum na uczestników czekał smaczny poczęstunek.

21.10.2013r. - Wycieczka do skansenu

Park Etnograficzny w Kolbuszowej stanowi swoisty wehikuł czasu, który przeniósł nas w dawne lata, gdy polska wieś wyglądała zupełnie inaczej.
30.09.2013r. - 20-lecie istnienia Domu Pomocy Społecznej w Łańcucie

Program uroczystości był następujący: msza święta, zwiedzanie DPS, powitanie i wystąpienie zaproszonych gości, uroczysty obiad, prezentacja historii Domu Pomocy Społecznej, program artystyczny w wykonaniu mieszkańców Domu, zabawa taneczna i konkursy, gościnny występ Zespołu Pieśni i Tańca "Łańcut"
26.09.2013r. - 20-lecie Domu Pomocy Społecznej w Rzeszowie

XX lat istnienia świętował Dom Pomocy Społecznej dla osób przewlekle psychicznie chorych przy ul. Załęskiej w Rzeszowie. Uroczystości jubileuszowe odbyły się 26.09.2013r. Rozpoczęły się mszą świętą o godz. 10.00 pod przewodnictwem Ks. Biskupa Edwarda Białogłowskiego. W programie uroczystości była projekcja filmu pt. "20 lat minęło", występ grupy artystycznej DPS, obiad, zabawa taneczna z zespołem muzycznym
25.09.2013r. - Przegląd twórczości

XV Przegląd Twórczości Artystycznej Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej Województwa Podkarpackiego odbył się 25 września 2013 roku w Hali Widowiskowo Sportowej w Ropczycach przy ul. Konopnickiej. Dom Pomocy Społecznej w Cmolasie jako reprezentacja Powiatu Kolbuszowskiego miał wystawę swoich prac artystycznych i przygotowany program pt. " Wieczorne spotkanie w zagrodzie".
10.09.2013r. - Olimpiada

Caritas Diecezji Rzeszowskiej zaprosiło podopiecznych naszej placówki do udziału w Olimpiadzie dla Osób Niepełnosprawnych woj. Podkarpackiego. Rozgrywki sportowe odbyły się 10.09.2013r. na stadionie wojskowym Podhalańczyk w Rzeszowie. Caritas w wieloraki sposób dąży do pełniejszej integracji środowiska osób niepełnosprawnych oraz do mobilizacji tych osób do uczestnictwa w różnych dziedzinach życia społecznego, w tym również w sporcie. Nie chodzi tu o sport wyczynowy, lecz o radość i satysfakcję zawodników z udanego pokonywania własnych lęków i słabości.


29.08.2013r. - Wycieczka do Krakowa

Okres wakacyjny sprzyja wyjazdom na wycieczki, tym razem wybraliśmy się zwiedzić piękne miasto Kraków. Wspólnie spacerując podziwialiśmy uroki tego niezwykłego miejsca. Głównymi atrakcjami turystycznymi były: Zamek Królewski na Wawelu (Katedra Wawelska), Stare Miasto (Rynek Główny, Sukiennice, Kościół Maracki)...

21.08.2013r. - Spartakiada

21 sierpnia 2013r. odbyła się XV Spartakiada Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej Województwa Podkarpackiego. Przygotowaniem imprezy zajął się Dom Pomocy Społecznej w Huwnikach. Zawody odbyły się na stadionie sportowym LKS Wiar w Huwnikach. Głównym celem spartakiady jest zapewnienie osobom niepełnosprawnym możliwości uczestnictwa i przeżywania radości we współzawodnictwie sportowym oraz wzajemna integracja Mieszkańców DPS. W zawodach wzięło udział 15 drużyn sportowych reprezentujących poszczególne powiaty województwa podkarpackiego.

20.08.2013r. - Piknik

20 sierpnia na terenie stadionu w Brzózie Królewskiej odbył się WAKACYJNY PIKNIK POD BRZOZĄ, czyli spotkanie integracyjne dla mieszkańców DPS.Organizatorem zabawy był Dom Pomocy Społecznej im. Józefa Żurawia. W piękne, ciepłe popołudnie tańczyliśmy przy akompaniamencie zespołu muzycznego AVES, uczestniczyliśmy w zabawach konkursowych z nagrodami, grillowaliśmy......03.07.2013r. - Grillowanie

W lipcowe popołudnie na terenie naszego Domu zorganizowaliśmy dla mieszkańców grilla. W trakcie pieczenia kiełbasek opowiadaliśmy sobie żarty i śpiewaliśmy wspólnie piosenki. Pogoda tego dnia dopisała, była słoneczna więc wszyscy byli zadowoleni.
26.06.2013r. - Przywitanie lata ("SOBÓTKI") na terenie DPS w Tarnobrzegu

"Pani lato dziś ogłasza,
Że na bal wszystkich zaprasza.
A że palą się sobótki
Włożą wianki wszystkie młódki."

26.06.2013r. - Od ziarenka do bochenka..

Stowarzyszenie Wsparcia Domu Pomocy Społecznej
w Górnie zaprosiło delegacje DPS z Cmolasu na druga edycję Dnia Kultury Ludowej ph. Od ziarenka do bochenka...
Program imprezy był następujący:
-nabożeństwo w kaplicy DPS;
-powitanie gości chlebem i solą;
-degustacja różnych rodzajów pieczywa tradycyjnego;
-prezentacja obrzędów ludowych;
-występ wokalny zespołu ludowego;
-zabawa taneczna przy akompaniamencie kapeli ludowej (w trakcie zabawy i konkursy)

18.06.2013r. - Uroczystość Odpustowa ku czci św. Brata Alberta połączona z 15-leciem DPS w Rudzie

18 maja 2013r. odbyły się uroczystości jubileuszowe 15-lecia istnienia Domu Pomocy Społecznej imienia bł. Jana Pawła II w Rudzie połączone z Uroczystością Odpustową ku czci św. Brata Alberta. Obchody rozpoczęto Uroczystą Sumą Odpustową. Koncelebrowanej Eucharystii przewodniczył ks. Stanisław Słowik. W homilii dyr. CDR powiedział, że św. Brat Albert jest wzorem i bohaterem wiary, patriotyzmu
i miłosierdzia. Na uroczystości przybyli władze samorządu powiatowego i gminnego, zaprzyjaźnione domy pomocy społecznej oraz inne jednostki i osoby.
W drugiej części spotkania odbyło się spotkanie integracyjne z poczęstunkiem i zabawą taneczną.


06.02.2013r. - Zabawa karnawałowa

Dnia 06.02.2013r. w Domu Pomocy Społecznej Caritas Diecezji Rzeszowskiej im. Ks. Wojciecha Borowiusza w Cmolasie odbyło się spotkanie integracyjne. W imprezie uczestniczyły delegacje z 10 DPS Województwa Podkarpackiego: przedstawiciele 4 placówek z Rzeszowa, Łańcuta, Górna, Brzózy Królewskiej, Rudy, Nowej Dęby, Tarnogrzega. Celem spotkania była aktywizacja i i integracja mieszkańców, preferowanie czynnego wypoczynku, nawiązanie nowych znajomości. W programie imprezy była zabawa taneczna z zespołem muzycznym, konkursy i zabawy towarzyskie z nagrodami oraz poczęstunek.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tresci i fotografi zawartych na stronie możliwe tylko za zgodą DPS Cmolas, oraz po podaniu źródła informacji.
Copyright © 2011 wronski3. Inspired by Classic TemplateMo.com