„Nie zatwardzajmy serc, gdy słyszymy krzyk biednych. Starajmy się usłyszeć to wołanie.
Starajmy się tak postępować i tak żyć, by nikomu w naszej Ojczyźnie nie brakło
dachu nad głową i chleba na stole, by nikt nie czuł się samotny, pozostawiony bez opieki.”

Jan Paweł II

Z życia mieszkańców

Wybierz okres: 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010

Nieodłączną częścią życia mieszkańców naszego domu są wszelkiego rodzaju imprezy - zarówno o charakterze kulturalnym jak i czysto rozrywkowym. Dokładamy wszelkich starań by nasi podopieczni mogli spełnić się we wszystkich dziedzinach życia związanych z kulturą i sztuką. Bardzo ważną i nieodzowną rzeczą w naszym domu są zabawy okolicznościowe związane z karnawałem, dniem wiosny, Bożym Narodzeniem, imieninami mieszkańców itp. mający charakter integracyjny mieszkańców.24.12.2012r. - Magia Świąt Bożego Narodzenia....

Wieczerza wigilijna jest najbardziej uroczystym i wzruszającym wieczorem roku, czasem wzajemnego zbliżenia, miłości, zadumy i ocalenia od zapomnienia starych zwyczajów.

05.12.2012r. - Mikołajki

"Witaj święty Mikołaju!
upragniony gościu z nieba.
Racz udzielić swoich darów,
daj nam co potrzeba...."
27.11.2012r. - Zabawa Andrzejkowa

Tradycją stało się organizowanie zabawy andrzejkowejw DPS. Mieszkańcy z przyjemnością biorą udział w tej imprezie, ochoczo stawiają się do konkursów i chętnie zapełniają parkiet poruszając się w rytm muzyki.


23.10.2012r. - Bieszczady...

Bieszczady są jednym z piękniejszych zakątków naszego kraju. Dlatego po raz kolejny postanowiliśmy w jesienny dzień zawitać do Ośrodka Wypoczynkowo - Rehabilitacyjnego w Myczkowcach i tam oglądać Ogród Biblijny, mini zoo, Centrum Kultury Ekumenicznej (park miniatur architektury drewnianej skupiający makiety kościołów i cerkwi). Kolejnym miejscem wycieczki była Solina. A późnym popołudniem odbyły się śpiewy i zabawa przy blasku ogniska.20.09.2012r. - Spartakiada

20 września 2012r. na hali sportowej w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym we Frysztaku odbyła się XIV Spartakiada Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej Województwa Podkarpackiego. Głównym celem imprezy jest aktywizacja i integracja podopiecznych DPS funkjonujących na terenie Podkarpacia. Ponadto zakłada się następujące cele szczegółowe: upowszechnianie sportu i współzawodnictwa pomiędzy uczestnikami, preferowanie czynnego wypoczynku i aktywności ruchowej ludzi w różnym wieku i ludzi niepełnosprawnych, kształtowanie psychomotoryki poprzez naturalne formy ruchu, nawiązywanie przyjaźni i wzajemnych kontaktów.06.08.2012r. - Uroczystości Odpustowe

W dniach 2-6 sierpnia wspólnota wiernych i pielgrzymi przeżywali w Sanktuarium w Cmolasie jubileuszowe uroczystości odpustowe ku czci Przemienienia Pańskiego. Ich myślą przewodnią były słowa "Kościół naszym domem".
26.07.2012r. - Wycieczka...

Wakacje w pełni, więc czas na kolejną przygodę... Dlatego też pracownicy DPS postanowili zabrać grupę swoich podopiecznych na jednodniowy wyjazd. Dane nam było zobaczyć jak zawsze kilka ciekawych miejsc. Pierwszym przystankiem było Wyższe Seminarium Misyjne Księży Sercanów w Stadnikach. Następnie udaliśmy się do Kalwarii Zebrzydowskiej gdzie zwiedzaliśmy Sanktuarium Pasyjno - Maryjne oo. Bernardynów. Ostatnim punktem wycieczki były Wadowice.

Stadniki

Kalwaria Zebrzydowska

Wadowice

Wadowice


28.05.2012r. - Wizytacja kanoniczna

27 i 28 maja 2012r. J.E. Ks. Bp Edward Białogłowski dokonał wizytacji kanonicznej Parafii Cmolas. W Święto Matki Kościoła odbyło się spotkanie Ks. Biskupa z pracownikami i mieszkańcami DPS.
01.04.2012r. - Niedziela Palmowa

Niedziela Palmowa obchodzona jest od średniowiecza. To pierwszy dzień Wielkiego Tygodnia upamiętniający przybycie Jezusa do Jerozolimy. W 2012r. przypadł na pierwszego kwietnia. Tradycyjnie delegacja z DPS uczestniczyła w uroczystej sumie w Santuarium Przemienienia Pańskiego, na której poswięciła palmę wielkanocną wykonaną w ramach zajęć w pracowni terapii zajęciowej01.04.2012r. - Przy Wielkanocnym Stole

W Niedzielę Palmową w Samorządowym Ośrodku Kultury w Cmolasie odbyło się spotkanie "Przy Wielkanocnym Stole". To już kolejny raz zaprezentowali swoje umiejętności twórcy , rękodzielnicy, zespoły ludowe, koła gospodyń wiejskich. W gronie wystawców znalazł się Dom Pomocy Społecznej, który prezentował i sprzedawał prace wykonane podczas zajęć terazpii zajęciowej.14.02.2012r. - Zabawa karnwałowa

Dnia 14.02.2012r. w jadalni DPS odbyła sie zabawa ostatkowa dla mieszkańców i pracowników placówki. Na spotkaniu nie zabrakło wspólnych śpiewów i tańców. Wszyscy bawili się wyśmienicie i oczekują na kolejną imprezę.
11.02.2012r. - Światowy Dzień Chorego

"... Cierpienie nie ominie także twojego życia, ale pamiętaj, że ból i smutek są niczym innym, jak pocałunkiem Jezusa - znakiem, że jesteś tak blisko Niego, że może cię pocałować..." /Matka Teresa z Kalkuty/
Światowy Dzień Chorego jest zaproszeniem aby pochylić się nad człowiekiem cierpiącym, który jest osobą przeżywającą bolesne doświadczenie w wielu wymiarach istnienia. XX Światowy dzień Chorego w Domu Pomocy Społecznej w Cmolasie był obchodzony 11 lutego 2012 r. W tym dniu odbyła się Msza Św., podczas której wszyskim chorym udzielono Sakramentu Namaszczenia.
18.01.2012r. - Jasełka

Dnia 18 stycznia br. mieszkańców DPS odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Cmolasie z przedstawieniem jasełkowym. Mali "aktorzy" w przepięknych strojach bardzo ładnie zaprezentowali się starszej publiczności.
12.01.2012r. - Jasełka

Przedstawienie jasełkowe wystawione w DPS przygotował dzikowiecki Klub Seniora z pomocą mieszkańców gminy. Osią fabularną była podróż polskiej poetki do Ziemi Świętej. O historii Bożego Narodzenia opowiadała ona dziennikarce.


Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tresci i fotografi zawartych na stronie możliwe tylko za zgodą DPS Cmolas, oraz po podaniu źródła informacji.
Copyright © 2011 wronski3. Inspired by Classic TemplateMo.com