„Nie zatwardzajmy serc, gdy słyszymy krzyk biednych. Starajmy się usłyszeć to wołanie.
Starajmy się tak postępować i tak żyć, by nikomu w naszej Ojczyźnie nie brakło
dachu nad głową i chleba na stole, by nikt nie czuł się samotny, pozostawiony bez opieki.”

Jan Paweł II

Z życia mieszkańców

Wybierz okres: 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010

Nieodłączną częścią życia mieszkańców naszego domu są wszelkiego rodzaju imprezy - zarówno o charakterze kulturalnym jak i czysto rozrywkowym. Dokładamy wszelkich starań by nasi podopieczni mogli spełnić się we wszystkich dziedzinach życia związanych z kulturą i sztuką. Bardzo ważną i nieodzowną rzeczą w naszym domu są zabawy okolicznościowe związane z karnawałem, dniem wiosny, Bożym Narodzeniem, imieninami mieszkańców itp. mający charakter integracyjny mieszkańców.28.12.2011r. - Jasełka

Kilkunastoosobowa grupa młodzieży z Cmolasu odwiedziła naszych podopiecznych z jasełkami. Mieszkańcy licznie zgromadzeni z podziwem oglądali tak duże przedstawienie.
24.12.2011r. - Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy...

24 grudnia, jak co roku, w DPS odbyła się Wigilia. Wraz z mieszkańcami placówki do wigilijnego stołu zasiedli: Ksiądz Kazimierz Szkaradek, Ksiądz Józef Żółtek, Kierownik Zbigniew Lubera. Wieczerza rozpoczęła się modlitwą. Następnie odczytano fragment z Ewangelii przedstawiający narodzenie Jezusa Chrystusa. Dostojni goście z mieszkańcami i pracownikami DPS podzielili się opłatkiem, składając każdemu z osobna zyczenia. Wszyscy obecni zasiedli do spożywania potraw i wspólnego kolędowania.

"Niechaj ziemię rozśpiewa kolęda,
każdy dom i każdego z nas,
niechaj piękne Bożonarodzeniowe Święta
niosą wszystkim betlejemski blask."

Wigilia 2011r.

Wigilia 2011r.


04.12.2011r. - Witaj Święty Mikołaju

Odziany w czerwone szaty, z brodą, dobroduszny i roześmiany Mikołaj to nieodłączny element grudnia. Spotkanie Mikołajkowe, które od kilku lat jest organizowane w DPS niewątpliwie stało sie okazją do wspólnego spędzania czasu i wprowadzenia w atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Na spotkanie z wytęsknionym gościem 4 grudnia 2011r. przybyło wielu mieszkańców i pracowników wraz z rodzinami. Na sali pełnej małych i dorosłych widzów grupa podopiecznych przedstawiła spektakl teatralny. Nastepnie w otoczeniu swoich pomocników Mikołaj rozdał podarunki. Doskonała zabawa i mnóstwo prezentów sprawiły, że na twarzy wszystkich obecnych malował sie szczery uśmiech.

22.11.2011r. - Andrzejki

W dniu 22.11.2011r. mieszkańcy i pracownicy DPS uczestniczyli w zabawie Andrzejkowej. Wszyscy w doskonałych humorach bawili się przy akompaniamencie muzyki do późnych godzin wieczornych.
05.10.2011r. - XIII Przegląd Twórczości Artystycznej

5 października 2011 r. odbył się w Sanoku XIII Przegląd Twórczości Artystycznej Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej Województwa Podkarpackiego. Na scenie Domu Kultury zaprezentowali się artyści z placówek reprezentujący wszystkie powiaty podkarpackie. Przedstawicielami Ziemi Kolbuszowskiej był DPS z Cmolasu.
Pensjonariusze zaprezentowali wykonane różnymi technikami prace artystyczne, które powstały w trakcie prowadzonej terapii zajęciowej. Delegacja przedstawiła również program artystyczny pt. "Spotkanie po wykopkach"

Wystawa

Program artystyczny

Pamiątkowe zdjęcie delegacji


19.09.2011r. - Podróż w czasie

W dniu 19 września 2011r. grupa mieszkańców z DPS zwiedziła skansen - Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Park Etnograficzny to jedno z ciekawszych miejsc w Gminie Kolbuszowa, gdzie warto zatrzymać się i pozostać dłuższą chwilę w otoczeniu pięknego krajobrazu. Na ogólnej powierzchni 30 ha znajduje się około 80 obiektów architektury drewnianej z przełomu XIX i XX w, a turysta w dwóch sektorach tj. Lasowiaków i Rzeszowiaków może zobaczyć piękno dawnej polskiej wsi.

Skansen w Kolbuszowej

Skansen w Kolbuszowej

Skansen w Kolbuszowej


21.06.2011r. - Przywitanie lata (Tarnobrzeg)

Dom pomocy Społecznej w Tarnobrzegu, zaprosił naszą placówkę do udziału w cyklicznej imprezie integracyjnej dla mieszkańców i uczestników placówek opiekuńczych dla dorosłych.
Przywitanie lata "Sobótki" odbyły się 21 czerwca 2011 r. W programie imprezy były występy zespołu "Fram", grillowanie, zabawa taneczna. Nie zabrakło również konkursów i zabaw towarzyskich z nagrodami.
09.06.2011r. - XIII Spartakiada mieszkańców Domów pomocy Społecznej (Ruda)

XIII Spartakiada Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej Województwa Podkarpackiego odbyła się w dniu 9 czerwca 2011 r. W DPS im. Jana Pawła II w Rudzie. Zawodnicy XIII Spartakiady rywalizowali dzielnie i sprawnie w 12 konkurencjach indywidualnych i 2 konkurencjach drużynowych. Po rozgrywkach odbyły się obrady sędziów a następnie dekoracja zwycięzców i ceremonia zakończenia olimpiady. Cała drużyna jako reprezentacja Powiatu Kolbuszowskiego otrzymała pamiątkowy puchar i dyplom, zaś każdy zawodnik drobny upominek. Po zakończonych zawodach odbyła się zabawa taneczna.

09.05.2011r. - Wycieczka w Bieszczady

Wiosna w pełni. Czas na kolejną wycieczkę w góry. Bieszczady wiosną też zachwycają swym widokiem, dlatego nasi podopieczni zapragnęli znów wybrać się na przejażdżkę. Czwartkowy słoneczny dzień, spacer wśród przepięknych widoków pozytywnie nastroił zarówno pensjonariuszy jak i personel Domu pomocy Społecznej.

17.04.2011r. - Wielkanocny stół

Aukcja, kiermasz świątecznych akcesoriów oraz degustacja smacznych ciast wielkanocnych - to główne punkty programu corocznej imprezy pn. "Przy wielkanocnym stole" zorganizowanej przez Samorządowy Ośrodek Kultury w Cmolasie. W zacnym gronie wystawców znalazł sie DPS.


"Przy wielkanocnym stole"Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tresci i fotografi zawartych na stronie możliwe tylko za zgodą DPS Cmolas, oraz po podaniu źródła informacji.
Copyright © 2011 wronski3. Inspired by Classic TemplateMo.com