„Nie zatwardzajmy serc, gdy słyszymy krzyk biednych. Starajmy się usłyszeć to wołanie.
Starajmy się tak postępować i tak żyć, by nikomu w naszej Ojczyźnie nie brakło
dachu nad głową i chleba na stole, by nikt nie czuł się samotny, pozostawiony bez opieki.”

Jan Paweł II

Z życia mieszkańców

Wybierz okres: 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010

Nieodłączną częścią życia mieszkańców naszego domu są wszelkiego rodzaju imprezy - zarówno o charakterze kulturalnym jak i czysto rozrywkowym. Dokładamy wszelkich starań by nasi podopieczni mogli spełnić się we wszystkich dziedzinach życia związanych z kulturą i sztuką. Bardzo ważną i nieodzowną rzeczą w naszym domu są zabawy okolicznościowe związane z karnawałem, dniem wiosny, Bożym Narodzeniem, imieninami mieszkańców itp. mający charakter integracyjny mieszkańców.24.12.2010r. - Wigilia

"W ciszy nocy wigilijnej rodzi się Jezus jako małe Dziecię ? Miłość.
Bierzmy tę Miłość w swoje ręce i zapalajmy Nią innych.
Przed nami jeszcze jedno Boże Narodzenie, To niebo, ta noc, ten dzień.
Niebo, które woła, noc, która się modli, dzień co ma nadzieję.
Niechaj Tajemnica Bożego Narodzenia przyniesie pokój,
którego Aniołowie życzyli ludziom dobrej woli."

05.12.2010r. - Spotkanie ze Świętym Mikołajem

5 grudnia 2010 r. w godzinach popołudniowych w DPS odbyło się spotkanie ze Świętym Mikołajem. Na imprezie zagościli podopieczni placówki, pracownicy oraz dzieci. Na wstępie spotkania odbyło się przywitanie oczekiwanego gościa, a następnie najbardziej oczekiwana część wieczoru - wręczenie prezentów. Świąteczny i radosny nastrój udzielił się uczestnikom spotkania. Wszyscy bawili się doskonale. Na zakończenie wszyscy pożegnali Świętego Mikołaja i zaprosili go na następny rok słowami: "ŚWIĘTY MIKOŁAJU MY CI DZIĘKUJEMY, NIE ZAPOMNIJ O NAS TEŻ NASTĘPNEJ ZIMY"

23.11.2010r. - Impreza Andrzejkowa

Impreza Andrzejkowa odbyła się w Domu Pomocy Społecznej w Cmolasie w dniu 23 listopada 2010 r. o godz. 16.00. Wspólne śpiewy, tańce i ucztowanie przy stole wprawiło Mieszkańców w dobry nastrój i pozwoliło umocnić więzi między nimi.
13.10.2010r. - Wycieczka w Bieszczady

Kilkoro Pensjonariuszy naszego Domu wraz z Kierownikiem i opiekunkami wybrało się na wycieczkę w Bieszczady. Zwiedzający mieli okazję zobaczyć piękny jesienny krajobraz górski a także zwiedzić kilka ciekawych miejsc. Jednym z miejsc były Myczkowce, a tam m.in. mini zoo, Ogród Biblijny. Następnie grupa wycieczkowiczów udała się nad Zalew Soliński i tam spacerując po zaporze cieszyli się pięknymi widokami i świeżym górskim powietrzem.
10.09.2010r. - XII Spartakiada mieszkańców Domów pomocy Społecznej (Leżajsk)

10 września 2010 roku na stadionie piłkarskim w Leżajsku odbyła się XII Spartakiada Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej. Uczestnikami Spartakiady były 6 osobowe drużyny domów pomocy społecznej reprezentujące każdy powiat Województwa Podkarpackiego. Zawody obejmowały 12 dyscyplin indywidualnych i 2 dyscypliny drużynowe. W rozgrywkach sportowych wzięła udział również drużyna z Domu pomocy Społecznej z Cmolasu. Imprezę rozpoczęła Msza Święta o godz. 9.00 w Klasztorze oo. Bernardynów a następnie inauguracja spartakiady. Dużą atrakcją imprezy był występ gościnny zespołu ludowego z Ukrainy. Po zakończeniu zawodów drużyna z Cmolasu otrzymała dyplom i puchar zaś każdy uczestnik drobny upominek.
27.05.2010r. - Spotkanie Integracyjne (Górno)

Stowarzyszenie na Rzecz Niepełnosprawnych Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Górnie zorganizowało Spotkanie Integracyjne pod hasłem "By znów być razem...".Celem spotkania była wspólna zabawa, poznanie nowych ludzi, oraz wymiana poglądów na różnorodne tematy. Spotkanie z innymi mieszkańcami było bardzo ciekawym i owocnym przeżyciem dla naszych podopiecznych.
20.05.2010r. - XII Przegląd Twórczości Artystycznej (Krosno)

W regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie odbył się XII Przegląd Twórczości Artystycznej. W imprezie wzięła udział reprezentacja mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Cmolasie. Oprócz wystawy prac artystycznych podopieczni wraz z regionalnym zespołem ludowym przedstawili program muzyczny, na który składały się przyśpiewki ludowe. Po zakończonej zabawie zadowoleni mieszkańcy wrócili do Domu.

11.02.2010r. - Światowy Dzień Chorego

"Pan życia towarzyszy choremu człowiekowi jako Ten, który żyje i życie daje.
Duchowa mobilizacja wspólnot parafialnych i diecezjalnych i środowisk związanych ze służbą medyczną mają wyrażać solidarną miłość, chronić i szanować życie ludzkie w każdej chwili jego ziemskiego rozwoju, a zwłaszcza wtedy, kiedy cierpi na skutek choroby. (...)
Harmonijne współdziałanie Kościoła oraz placówek specjalnej opieki może być szczególnie cenne w zapewnieniu niezbędnej pomocy życiu ludzkiemu w chwili, gdy jest ono bezbronne (...)"
11 lutego 2010 roku w Domu Pomocy Społecznej obchodzony był XVIII Światowy Dzień Chorego. W tym dniu odbyła się Msza święta w kaplicy DPS a następnie wszystkim chorym, starszym i cierpiącym udzielono sakramentu namaszczenia.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tresci i fotografi zawartych na stronie możliwe tylko za zgodą DPS Cmolas, oraz po podaniu źródła informacji.
Copyright © 2011 wronski3. Inspired by Classic TemplateMo.com